sobota, 10 maja 2014

Właściwości oleju z wiesiołka

Nie tak dawno pisałam o olejach stosowanych od wewnątrz - możecie o tym poczytać tutaj. I obiecałam wtedy opisać właściwości poszczególnych olei. I tak o to zaczynamy od oleju z wiesiołka.

Olej z wiesiołka jest bogaty w kwas tłuszczowy zwany GLA. Grupa osób u których zwykle stwierdzany jest niedobór GLA to przede wszystkim  alergicy, chorzy na cukrzycę, ci, osoby z wysokim poziomem cholesterolu oraz pijący alkohol. Suplementacje oleju z wiesiołka zaleca się też osobom z chorobami na tle immunologicznym. Suplementacja pomaga łagodzić też objawy

- egzemy, łuszczycy,  i atopowego zapalenia skóry, 
- trądziku oraz wyprysku alergicznego, 
- astmy
- reumatoidalnego zapalenia stawów, 
- neuropatia cukrzycowa, 
- nadciśnienia i chorób krążenia, 
- zespołu napięcia przedmiesiączkowego, 
- zaburzeń koncentracji , 
- nadpobudliwości, 
- stwardnienienia rozsiango

Picie oleju z wiesiołka jest również naturalną terapią na zwiększenie płodności. Dzieje się tak dlatego, że jest prekursorem prostaglandyny PGE1. Jest to taki hormon produkowany przez pęcherzyki nasienne, który obecny jest  w spermie.  Po dotarciu do macicy wywołuje on jej skurcze. Pobudza to ruchliwość plemników i ułatwia im dotarcie do jajeczka.
U kobiet natomiast stosujemy go od pierwszego dnia miesiączki aż do owulacji. Pomaga on zwiększyć jakość i ilość śluzu szyjkowego.

Może to Cie zainteresuje? :)