środa, 7 maja 2014

Dlaczego warto pić wodę

Dzisiaj napiszę o tym jaką funkcję pełni woda w naszym organizmie i dlaczego warto ją pić. 
Nasz organizm składa się  od 60% do 70% z wody. Spełnia ona w naszym ciele dużo funkcji. Transportuje tlen i substancje odżywce do wszystkich tkanek, a jak już wiesz bez tlenu i paliwa, jakim jest przede glukoza i tłuszcz, nie ma procesów spalania. Wraz z wodą wydalane przez pot i mocz usuwane są szkodliwe substancje z naszego organizmu. Woda warunkuje więc pracę całego organizmu. Gdy nie uzupełniamy wody podczas dnia nasze ciało zaczyna sięgać po rezerwy wody najczęściej z mięśni. Przez co zmniejsza się nasza możliwość spalania tłuszczu. Zwalnia się przemiana materii i praca enzymów odpowiedzialnych za uwalnianie tłuszczu z tkanek i przekazywanie go do mięśni. Następuje oszczędzanie energii.
Gdy czujemy pragnienie to znaczy że już w jakimś stopniu jesteśmy odwodnieni. Odwodnienie prowadzi do uczucia zmęczenia, głodu, bólów głowy, osłabienia.
Napoje takie kawa, czarna herbata, cola odwadniają organizm jeszcze bardziej.

Po przypomnieniu dodaję również, że  woda daje uczucie sytości i osoby odchudzające się powinny pić jej bardzo dużo między posiłkami, by nie podjadać:) dodając do niej cytryny zmieniamy jej smak na lepszy i jednocześnie przyjmujemy dawkę wit C .

Może to Cie zainteresuje? :)